Evcil hayvanlarınız olsada koltuklarınız temiz olabilir.
Beğendim 🙂
5 (100%)
4 oy verildi.

Bir çoğumuzun evlerinde severek besleyip ilgilendiği evcil hayvanlarımız var. Evimize güzel enerji katıp bize oldukça güzel moral veriyorlar. Tabiki eğlenceli oldukları kadar bakımları oldukça büyük sorumluluk gerektiriyor. Bu sebepten uzun süre düşünüp o şekilde bir evcil hayvan edinmek gerekiyor ve eğer en ufak şüphemiz varsa bu işe girmememiz gerekiyor. Yavru olanlar bize son derece samimi geliyor hemen alıyoruz fakat özellikle köpekler hızla büyüdüğünden bakımı da oldukça zorlaşıyor. Bu sebeplerle hem biz memnun kalamıyoruz hem de edindiğimiz evcil hayvan açıkça sefil oluyor. Daha sonra bakıp ilgilenemediğimizi anlıyoruz ve hemen bir barınağa bırakıp sevgisiz ve bir biçimde hayatını sürdürmesine sebep oluyoruz.

Tüm bu prosedürleri atlattığımızı düşünürsek bakımı evde yapacağımızdan kedimize, köpeğimize, tavşanımıza v.s tuvalet eğitimi vermemiz şart oluyor. Oldukça zor ve uzun vakit ayırmamızı gerektiren bu süreçte evimizin birçok bölümü doğal olarak çokça kirleniyor. Bu aşamalar sırasında halılar, yerler, koltuklar hatta yataklarımız bile oldukça kötü duruma gelebiliyor. Tabi bazılarını temizlemek mümkün yerleri silebilir, halıları kapsamlıca temizleye çalışabilir , hatta fazlasıyla zor olsa da kendimiz yıkayabiliriz. Fakat bu şekilde bir uygulama yaparsak halıyı kurutacak bir alana da ihtiyaç duyarız. Ancak koltuklarımızı arındırmak oldukça zor. İdrardan dolayı oldukça pis kokan silseniz bile kokusu geçmeyen koltuklarla karşı karşıya olacaksınız. Yataklardan bahsedersek de yataklar da aynı şekilde koku olacak ve son derece çirkin lekeler oluşacaktır. Hepsinin üstüne idrardaki asit yoluyla yataklarımızın yayları paslanacaktır. Sadece tuvalet eğitimiyle ilgili problemler değil, belirli dönemlerde hayvanınızın dökeceği tüyler de sizin için sorun teşkil edebilir. Eğer uzun tüylü bir cins ise havada bile uçuşan tüyler olacaktır. Özellikle de astım gibi akciğer ve solunuma bağlı bir hastalığımız varsa fakat evcil hayvanımızdan da vazgeçemiyorsak düzenli koltuk, halıflex v.b. temizliğimizi yaptırmalıyız. Tüm bunlar bir araya gelince hiç hoş görünmeyen, asla ve asla hijyenik olmayan ev eşyalarını kullanma durumuyla karşı karşıya kalacaksınız.

Tabiki bu durum sadece evcil hayvanlar için geçerli değil eğer bebeğiniz ve küçük çocuğunuz varsa onun bezi bırakma sürecinde de tüm bunlarla yeniden karşı karşıya kalacaksınızdır. Bu durumu kolayca atlatabilmek için bizim yapabileceğimiz pek de fazla bir şey yok. Ya çocuğunuzun sürekli peşinde dolaşarak altına kaçırmasına engel olmaya calışacaksınız ya da onun zamanla kendisinin öğrenmesine yardımcı olacaksınız. ( Ki bu durum daha kalıcı bir öğrenim sağlayacaktır. ) tüm bu öğrenim işlemleri bittiğinde eğer içinize sinmeyen durumlar varsa hemen bir koltuk ve halı yıkama şirketini aramalısınız. Ve koltuk yıkama, halı yıkama v.s. ile ilgili bilgi almalı ve anlaşmalısınız. Kafanızda soru işareti kalmadığında ve anlaştığınızda size yöneltilen sorular sadece isminiz, aktif telefon numaranız ve adres bilgileriniz. Tabi bir de koltuk yıkatacaksanız koltuğunuzun kumaş cinsini belirtmeniz gerekiyor. Halı yıkatacaksanız da aynı şekilde el halısı,ipek v.s bilgileri gerekiyor. Bunlardan sonra isterseniz evinizde gözünüzün önünde eşyanız yıkanıyor. İstemezseniz de eşyanızı alıp, yıkayıp size geri getiriyorlar. Kirlenmiş olan ev eşyanızı bu şekilde yıkatmak hem sizin içinizi rahat ettirecek hem de daha bakterisiz açıkça tertemiz olacaktır. Bu şekilde koltuk yıkama şirketlerinin varlığı bize oldukça kolay temizlik sağlayacağından çok sevdiğimiz evcil hayvanlarımızdan bu sebeplerle vazgeçecek olmamız düşüncesini kafamızdan siler. Kirlenen eşyalarınızı periyodik olarak temizlettiğiniz sürece de evinizde arzu ettiğiniz titiz ortama evde hayvanınız olmasına rağmen sahip olabilirsiniz. Sevimli evcil hayvanlarınız ve çocuklarınızla sizlere mutluluklar dileriz…

Yaşam alanlarımızın hijyeni nasıl sağlanır
Çişli Yatak Yıkama