Bir evde yada işyerinde yere yapıştırılmış halınız varsa temizliğine çok önem gösterin. Halıflexler mekanlarınıza çok değişik hava katabilmektedir. Bunun yanında daha sıcak ortamlarda oluşturabilmektedir. Genellikle kullanım amaçları mekanların daha temiz gözükmesini sağlamak içindir. Ama önemli olan görünüm değil Hijyen dir. Bu unutulmamalıdır. Firmamız evlere ve işyerlerinde bulunan halıları yerinde yıkama teknolojisine sahiptir. Bu işi halı yıkama fabrikasının  Hijyeni sağlıyacak olan yıkama ürünleri kullanılmalıdır. En önemli nokta ise kesinlikle uzman ekipler tarafından temizlikleri sağlanmalıdır. Bilinçsizce yıkanan halılar çok kötü sonuçlar doğurabilir. Yerinde yıkama yapılan halılar için kullanılan makinaların en önemli özelliği emiş güçleridir. Güçsüz bir makine durulama esnasında halıda fazlaca su bırakacaktır, buda kokuya neden olucaktır, bu nedenle firma seçimi yaparken çok dikkatli olunmalıdır.

Yere sabit halılarınız kirleri gizleyerek göze hoş bir görüntü verirken; mikrop, mite, akar cinsi zararlılarıda gizleyerek sağlığınız için ciddi tehlike oluştururlar. Kovalarla yada bezlerle yapmaya kalkıştığınız temizlik tamamen hayal ürünü bir temizliktir. Kesinlikle emiş gücü çok kuvvetli vakumlarla yıkanmalı bunun yanında gerekenveya işyerinize gelmesi gibi düşünün. Halı fırçalama makinesi ve halı durulama ve yıkama makinesi ile personellerimiz bulunduğunuz yere gelerek halıları yerinden kaldırmadan temizlerler. Temizlik işlemleri hijyen sağlayan özel yıkama şampuanları ile gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemi her mevsim gerçekleştirebilmekteyiz. Emiş kuvveti yüksek olan makinelerimiz sayesinde halıların kirini ve verdiğimiz suları kolaylıkla halılarınızdan alırız. Yıkanan halıların kuruma süresi oldukça kısadır. Kısa zaman içerisinde halılarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.